Хостингът, на който fakti.bg разчита от 2011 г., вече е отворен и за твоя сайт! ›››

Само двете момичета, обвинени за убийството на Георги Кузев, обжалват ареста си

11 Август, 2026 12:37 1 030 34

  • георги кузев-
  • убийство-
  • пловдив-
  • момичета

Останалите трима тийнейджъри не са подали жалба срещу мерките си, като срокът за това изтече снощи

Само двете момичета, обвинени за убийството на Георги Кузев, обжалват ареста си - 1
Снимка: БГНЕС

Само двете момичета от задържаната група от петима младежи за жестокото убийство на 37-годишния Георги Кузев, са решили да обжалват мярката си за неотклонение "задържане под стража".

Останалите трима тийнейджъри не са подали жалба срещу мерките си, като срокът за това изтече снощи, посочи dariknews.bg.

В четвъртък от 10 ч. Апелативният съд ще се произнесе по исканията на момичетата за освобождаване от ареста и по-лека мярка.

Преди това ще се проведе спонтанно организиран протест на жители от Кричим, в подкрепа на семейството на убития и с искане за налагането на справедливи, но най-сурови наказания за непълнолетните убийци на Георги Кузев.

Междувременно, шефът на Областната дирекция на МВР в Пловдив Васил Костадинов заяви, че разследването усилено продължава, като не е изключено да се стигне до още задържани, ако се съберат доказателства за това.

Припомняме, че 37-годишният Георги Кузев от Кричим беше нападнат на 4 август на Младежкия хълм в Пловдив. След нанесения му тежък побой той е откаран в болница, където по-късно умира от травмите си.

В хода на разследването първоначално бяха задържани 10 младежи. Впоследствие прокуратурата повдигна обвинения на петима от тях – три момчета и две момичета на възраст между 14 и 17 години.

Петимата са обвинени за умишленото убийство на Георги Кузев, извършено в съучастие, по особено мъчителен начин за жертвата и с особена жестокост.

Данните, огласени при разглеждането на мерките им за неотклонение, разкриха изключителна жестокост на нападението. Побоят над Кузев е продължил повече от час, като по думите на съдия Петко Минев по тялото на жертвата практически не е имало „здраво място“. Мъжът е бил с тежки травми на черепа и вътрешните органи, сред които белия и черния дроб и бъбреците.

Освен побоя, Кузев е бил подложен и на гаври. По данни, изнесени в съда, веждите му са били обръснати, по тялото му са гасени цигари и са рисувани свастики. Той е бил заплюван и душен. Част от случващото се е било заснемано с мобилни телефони.

Според данните по делото след нападението от Кузев са били взети 30 евро, с които част от младежите впоследствие си купили храна.

На 7 август Пловдивският окръжен съд остави и петимата обвиняеми в ареста, като им определи най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“.


Поставете оценка:
Оценка 3 от 4 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Първо

    32 2 Отговор
    Родителите на всички тези трябва да са в затвора!!! После, и децата!!!
    А за тези двете не трябва да има снизхождение, защото ясно са осъзнавали какво правят, но са го направили!!!
  • 3 Гост

    29 1 Отговор
    Защо им криете лицата ?
  • 4 ШЕФА

    25 2 Отговор
    Това не са момичета,а уродливи създания на природата,за които са виновни техните полу грамотни родители и евро-либералната система на обучение и правораздаване.Планът на американеца Ран Ъп постигна своят максимален успех в България ! Спокойно с тези престъпници и нац.предатели на власт нещата ще станат и още много по зле.

    Коментиран от #12, #17

  • 5 Гост

    17 0 Отговор
    На 18-19 отиват в Студентски град готови проститутки.
  • 6 Перо

    13 14 Отговор
    Аз не оправдавам убийците, но недоумявам защо 37 годишен мъж от Кричим ще отиде в Пловдив да се занимава с 15-годишна ученичка. Знаел е, че момичето е на 15 г., той да не е примат, от някои страни в Близкия изток, където това е разрешено!

    Коментиран от #7, #9, #13

  • 7 Гост

    4 4 Отговор

    До коментар #6 от "Перо":

    Ти отказваш ли бане 🙂

    Коментиран от #19

  • 8 Григор

    15 0 Отговор
    Ами пуснете ги. Няма лошо! Тъкмо ще се включат в друга група за нова акция. Тъкмо вече имат опит! Присъдите трябва да са жестоки и за петимата! За урок и назидание на всички малолетни идиотчета, които раздават правда. Така не става! Не може групички от малки идиотчета да тероризират безнаказано! Сега се стигна дори до убийство. Трябва да се търси отговорност и от всички ония, които са били на мястото и нищо не са направили. НАЙ-ПОСЛЕ ТРЯБВА ДА СЕ НАБИЕ В ГЛАВИТЕ НА "МАЛОЛЕТНИТЕ ГЕРОИ", ЧЕ ОСВЕН ПРАВА, ИМАТ И ЗАДЪЛЖЕНИЯ! ЧЕ ЗАКОНИТЕ И ПРАВИЛАТА В ОБЩЕСТВОТО ТРЯБВА ДА СЕ СПАЗВАТ, А КОГАТО СЕ ПОГАЗВАТ, МИЛОСТ НЕ ТРЯБВА ДА ИМА!
  • 9 Аве Перо нямаш ли работа бре

    11 6 Отговор

    До коментар #6 от "Перо":

    Може да е искал да й купи дюнер да я нахрани, ти от къде знаеш. Кой знае какви ги пишеш и ти по разни сайтове
  • 10 Свобода за ГЕРОИТЕ !!!👍

    1 24 Отговор
    Пускайте децата да се прибират, нищо лошо не са направили, освен че са се защитавали от педофила!

    Коментиран от #14

  • 11 Кретенчета Сър,

    4 2 Отговор
    и завършени убийци.
    Библията не са я чели но Майн Кампф са чели.
    Са пак ше четат Библията но в кафеза.
    Аз първо съм чел Майн Кампф, първата книжка в Германия от Библиотеката беше Майн Кампф на Адолф Хитлер, но и Библията съм чел пак в Бундес Германията паралелно с Майн Кампф на Ефрейтор Адолф Хитлер.
    Неуспял Виенски Художник и Германски Ефрейтор от ПСВ.
  • 12 Дърт русодебил

    9 12 Отговор

    До коментар #4 от "ШЕФА":

    На една от двете хубавици бащата е русофил,путинист И си изтри фейсбука.Що ли?

    Коментиран от #15, #22, #26

  • 13 Ъхъ

    7 1 Отговор

    До коментар #6 от "Перо":

    И си е чукнал среща в гората!😂😂😂
  • 14 Ходи в Украйна бре диван герой

    3 3 Отговор

    До коментар #10 от "Свобода за ГЕРОИТЕ !!!👍":

    или поне си намери работа безполезник
  • 15 Успокой се!

    3 3 Отговор

    До коментар #12 от "Дърт русодебил":

    Всички не могат да са педофили като тебе!
  • 16 Как не ги е срам?

    9 1 Отговор
    Да ходят при леля Гинка в сливенския да видят как мирише мършата отдолу...
  • 17 Ясно!

    2 1 Отговор

    До коментар #4 от "ШЕФА":

    Явно си падаш по момчета и Ламата Калушев беше така! На каква възраст те закараха да те окалуши, Шефе ?
  • 18 На море

    2 0 Отговор
    ли искат да ходят ? На лов за педофили ?!
  • 19 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 20 Са, за всички Виджиланте да обясня,

    0 1 Отговор
    в една Държава, единствено Държавата има право да наказва и да отнема човешки живот.

    Новият Завет, Йезу Кристе (по нашему Христос Исус, казва Кесаревото Кесарю, (тоест, това което е на Цезар, Цезаревото) и Божието Богу.
  • 21 Опа

    6 0 Отговор
    Защо само 5 са в ареста, защо другите са на свобода. Щом няма наказание за тях могат да убиват наволя. Не трябва да остават без наказание и да ходят между нас, докато не им хрумне пак да накажат някой, защото е различен или не им харесва. Групово убийство по закон се наказва повече. Но при нас закони не действт
  • 22 Ти па си много убава!

    2 3 Отговор

    До коментар #12 от "Дърт русодебил":

    И пола си смени и пак си като тасманийски дявол!
  • 23 Възпитанието преди 1989

    2 2 Отговор
    Чичака с Дачията дето гони детето за череши
    Дядката дето си изхвърля кофата в реката докато правят репортаж за излязла река заради боклуци
    Чичака шофьор на автобус от миналата седмица дето гледа тикток и кара с лакти
    Дедката дето си запали къщата и още колко хиляди декари щото гонил врабчета с пиратки
    Бабичката дето си мяташе върху детска площадка във Враца боклука

    Все примери за качеството на възпитанието преди 1989! Същите тези възпитаваха първите чалга фенове дето народиха въпросните руско нацистки убиичета от Пловдив!!
  • 24 Тук искам да отбележа разликата а

    0 1 Отговор
    разликата е че когато Държавата реши раздаде правосъдие, Легално или под Сурдинка, както Прокуратура, МВР и Анти Тероризъм Спецназ - Български отрепаха по най жесток начин шес нещастници от Петрохан, всичко е точно.
    Единствено Българската Държава може да издава смъртни присъди.
  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 27 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 28 Тоалетна Хартия

    1 2 Отговор
    Колко много защитници на педофила има тук!!!! България е джунгла и тук законите не се спазват!! Полицията ще хване педофил и съда после ще го пусне!! Тоз от гроба няма да излезе. Това заслужават всички педофили!!! Тия лапета, рано или късно, щяха да влязат в затвора, но поне свършиха нещо полезно преди да ги затворят!! Това което направиха се нарича линчуване...
  • 29 Феникс

    2 0 Отговор
    Имало е и още двама убийци които са били пълнолетни и са били активни участници, явно са синчета на високопоставени политици или полицаи , те не са били арестувани! Тези двамата със евтините кецове които караха човека да им цеува краката, но е имало и още двама със маркови дрешки и маратончици!
  • 30 Педо май се ти

    2 2 Отговор

    До коментар #19 от "Ник. А":

    Тази е на 17, а и циганките се женят и на по-малко 🙂
  • 31 Кабалер

    2 1 Отговор
    Накря да не се окаже, че момичетата са скачали, а сега момчетата се правят на кавалери ?
    20 години сме в съюза на загубеняците: 20 години стигат, стигат - времето е наше, наше !
  • 32 малката убийца с разголените раменца

    1 0 Отговор
    на чамовата дъска ли се прави?
  • 33 Този коментар съдържа снимка/видео и ще бъде публично достъпен след одобрение от модератор.

  • 34 Аз,достатъчно ли е?

    0 0 Отговор
    Наглост,никаква свобода за завършени убийци.